BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Bilgisayar Mühendisliği dersleri aşağıda listelenmiştir. Bu derslere içerik ekleyerek öğrencilerimizin ve ziyaretçilerimizin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ekletmek istediğiniz dersleri bize İLETİŞİM bölümünden yazabilirsiniz.  

Alt Kategoriler

Algoritmalar ve Programlama (0)

Algoritmalar ve Programlama dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmedi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Bilgisayar Mühendisliğine Giriş (0)

 Bilgisayar Mühendisliğine Giriş dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Bilişim Teknolojileri (1)

 Bilişim Teknolojileri dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Web Teknolojileri (0)

Web Teknolojileri dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Mantık Devreleri (0)

 Mantık  Devreleri dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Nesneye Dayalı Programlama (0)

 Nesneye Dayalı Programlama dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Veri Yapıları (0)

 Veri Yapıları dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Bilgisayar Organizasyonu (0)

 Bilgisayar Organizasyonu dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Nesneye Dayalı Analiz ve Tasarım (0)

Nesneye Dayalı Analiz ve Tasarım dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

İşletim Sistemleri (1)

İşletim Sistemleri dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Veri İletişimi (0)

Veri İletişimi dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Veritabanı Yönetim Sistemleri (0)

Veritabanı Yönetim Sistemleri dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Bilgisayar Ağları (0)

Bilgisayar Ağları dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Mikroişlemcili Sistemler (0)

Mikroişlemcili Sistemler dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Sistem Programlama (0)

Sistem Programlama dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Web Programlama (3)

Web Programlama dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Yazılım Mühendisliği (0)

Yazılım Mühendisliği dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Bilgisayar Grafiği (0)

Bilgisayar Grafiği dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Bulanık Mantık ve Yapay Sinir Ağları (0)

Bulanık Mantık ve Yapay Sinir Ağları dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

İşaretler ve Sistemler (0)

İşaretler ve Sistemler dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Biçimsel Diller ve Soyut Makineler (0)

Biçimsel Diller ve Soyut Makineler dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Optimizasyon (0)

Optimizasyon dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Örüntü Tanıma (0)

Örüntü Tanıma dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Sayısal İşaret İşleme (0)

Sayısal İşaret İşleme dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Veri Madenciliği (0)

Veri Madenciliği dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Yapay Zeka (0)

Yapay Zeka dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Oyun Programlama (0)

Oyun Programlama dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Robotik (1)

Robotik dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Sistem Simülasyonu (0)

Sistem Simülasyonu dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

Dosya Yapıları (0)

Dosya Yapıları dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

İnternet Mühendisliği (0)

İnternet Mühendisliği dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...

ERP Sistemleri (0)

ERP Sistemleri dersi altında bu dersin notlarını, sınav sorularını ve uygulama dosyalarını bulabilirsiniz. Henüz içerik eklenmesi ise içerik eklemeye katkıda bulunabilirsiniz.

Devam...
Salı, 29 Mayıs 2012 00:15

Microsoft Türkiye Açık Akademi

Yazan

Microsoft Türkiye’nin öncülüğünde hayata geçirilen Açık Akademi ile ücretsiz online eğitim fırsatı yakalayan herkes uygulama geliştirip yeni bir iş sahibi olma fırsatını yakalıyor.

Cep telefonları ve tablet bilgisayarlar her geçen gün hayatımızda daha fazla yer edinirken bu cihazlarda kullandığımız uygulamalar da aynı hızla çoğalıyor. Uygulamalar artan ihtiyaçlarla birlikte hem nicelik hem de nitelik olarak çeşitleniyor. Tabii bu noktada bir de uygulama geliştiriciler ve bunu bir iş olarak yapan kişi ve kuruluşlar var. Özellikle cep ve tablette bir patlama yaşandığı bu dönemde uygulama pazarı da kendini katlayarak büyütüyor.iOS (iPhone ve iPad) ve Android’in başını çektiği Nokia, BlackBerry ve Microsoft’un çeşitlendirdiği pazarda uygulama geliştirici sayısı da her geçen gün artıyor. Çünkü artık bir akıllı telefon için en önemli noktalardan biri de uygulama. Uygulamasız bir platformun normal telefondan farklı kalmıyor açıkçası. Bu noktada Apple ve Android’in hayli gerisinde kalan Microsoft, akıllı telefon ve tabletler için tasarladığı yeni işletim sisteminin daha güçlü bir oyuncu olması, çok sayıda uygulama ile pazarda yer alması için Açık Akademi adlı yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Online ve Ücretsiz

Microsoft Türkiye’nin öncülüğünde, Garan­ti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Deniz­cilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkıla­rıyla Türkiye’nin ilk herkese açık ücretsiz uygulama geliştirme okulu Açık Akademi açıldı. Girişimci ekonomisi oluşturulma­sına öncülük edecek bu kurumsal sosyal sorumluluk projesi, Türkiye’ye milyarlar­ca dolarlık uygulama pazarının kapılarını aralıyor. Üç farklı eğitim seviyesinin bu­lunduğu Açık Akademi’den, hem uygulama ve/veya yazılım geliştirmeye başlamak isteyenler, hem de profesyonel anlamda uygulama geliştiren profesyoneller fay­dalanabiliyor.

Yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgü­cünün oluşturulmasına katkı sağlayacak olan Açık Akademi katılımcılarına kendile­rini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunuyor. Bizce bu yeni proje uç noktada çok önemli. İlk olarak eğer siz de uygulama geliştirme konusunda biraz meraklıysanız eğitimler size sistemin nasıl çalıştığını görme şansı sunuyor. İkinci olarak daha önemlisi bu iş için sizden herhangi bir üc­ret talep edilmiyor. Yani eğer ögrenciyseniz ya da maddi durumunuz bir kursa para ödemeye şu an elverişli değilse bulunmaz fırsat. Son alarak eğilimler online olduğu için internet erişimi olan herhangi bir yer yeterli. Yani büyükşehirlerde olmayan meraklılar için de bulunmaz bir fırsat.

Dünyaya Açılma Fırsatı

Microsoft Türkiye’nin eğitim ve girişim­cilik alanında birçok sosyal sorumluluk projesi yürüttüğüne dikkat çeken Micro­soft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Ülkemizin gelişme kaydedebilmesi ve bilgi toplumuna dönüşebilmesi için tüm çabamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyor.

Uygulama geliştirme konusunda eğitim veya kurs olanağı bulamayanları geleceğin mesleğine hazırlayacak bu ye­nilikçi projenin amacın gençlere uygula­ma nazarında kendilerine yer edinmeleri için yeterlilik kazandırmak olduğuna dik­kat çeken Özmen, ‘Yeterliliği yetkinliğe dönüştürmek için onların kendi çabası gerekiyor. Hedefimiz, sosyal medyayı en fazla tüketen toplum olan Türkiye’yi, sosyal medyada en çok üreten topluma dö­nüştürmek” diyor.

Açık Akademi’de eğitim alanlar Microsoft’un milyonlara hitap eden platformlarına yönelik uygulama ve yazı­lım geliştirebilecek. Seviyeleri başarıyla tamamlayan öğrenciler ise katılım belgesi almaya hak kazanacak. Açık Akademi’den mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden dünyaya satabilme imkânı bulacak.

www.acikakademi.com


İyi çalışmalar,